Не вмикається ноутбук - що робити?

Перевірити чи подається напруга на ноутбук - якщо напруга з блока живлення подається, то на ноутбуці повинен горіти індикатор зарядки (за умови наявності акумулятора в ноутбуці), зазвичай світиться жовтим кольором, або міняється з жовтого на зелений.

не включається ноутбук

Список підключених дисків знаходиться у правій верхній частині інтерфейса.

  1. Якщо індикатор не горить, то потрібно перевірити чи справний блок живлення - якщо на на ньому є індикатор і він горить (зазвичай зеленим кольором), це значить що напруга на блок живлення подається. Якщо індикатор на блоці живлення є, але він не горить, то потрібно перевірити чи є напруга в розетці (можна вийняти вилку з розетки і ввімкнути туди інший пристрій). Далі, переконавшись що розетка справна, потрібно перевірити мережевий кабель (один кінець якого вмикається в розетку а інший до блока живлення) на наявність зовнішніх пошкоджень, якщо він цілий, то потрібно міняти блок живлення.

  2. Якщо індикатор горить, то потрібно звернути увагу як поводить себе ноутбук при натисканні на кнопку включення: 

  • - не реагує - проблема в самій кнопці, в біосі, в акумуляторі або в материнській платі. Все що можна зробити в домашніх умовах так це вийняти акумулятор з ноутбука (якщо він з’ємний) і спробувати запустити без нього, тільки від мережі. Далі якщо у вас є навики розборки ноутбука, то можна розібрати щоб провести більш детальну діагностику. Потрібно спочатку перевірити тестером кнопку включення. Якщо вона справна, то зняти батарейку біоса і закоротити контакти батарейки на декілька секунд (обнулити біос).

  • - ноутбук вмикається, засвічуються індикатори і запускається кулер, але не засвічується екран – проблема в оперативній пам’яті, біосі, матриці (екрані). Потрібно вийняти оперативну пам’ять прочистити спиртом або стиральною гумкою контакти. Якщо не допомогло, то зняти батарейку біоса і закоротити контакти батарейки на декілька секунд (обнулити біос). Якщо і це не допомогло, то можна перевірити сам екран, потрібно підключити монітор до ноутбука по VGA або HDMI входах.

чому не включається ноутбук

Якщо у вас немає досвіду розборки ноутбука , то краще звернутися до спеціалістів. Оскільки розбираючи ноутбук самостійно, можна пошкодити шлейфи, корпус або плату. Якщо ви все ж таки вирішили самостійно його розібрати, то спершу потрібно знайти в інтернеті відео як це робити, потрібно написати в пошуку розборка і далі модель вашого ноутбука.