Полоси на екрані ноутбука

Що робити якщо на екрані вашого ноутбука з’явилися полоси ?

Спочатку потрібно визначити в чому полягає несправність. Причин може бути декілька:

 1. Несправний екран (матриця), потрібно міняти матрицю.

 2. Проблема у шлейфі матриці - заміна або ремонт шлейфа. 

 3. Дефект материнської плати, а саме відеокарти, потрібно ремонтувати материнську плату, бо в більшості ноутбуків відеокарта впаяна у материнську плату.

  Несправна матриця
  Зазвичай на це вказують горизонтальні полоси на екрані або одна товста  біла полоса. Також може бути що половину екрану взагалі не видно. Можна взяти матрицю двома руками і спробувати дуже акуратно поскручувати її в різні сторони, якщо характер дефекту змінюється, то несправна матриця. Тоді краще звернутися в сервісний центр для її заміни.
  Якщо ви самі вирішили її замінити, то спочатку потрібно зняти вашу матрицю, знайти її модель і тоді замовити таку ж саму або сумісну з нею.

  Шлейф
  На шлейф може вказувати дефект при зміні положення кришки ноутбука. Може пропадати зображення або з’являтися полоси на екрані при закритті аба відкритті кришки ноутбука. Спробуйте повільно закривати і відкривати кришку матриці, якщо пропадає зображенні або змінюється зображення, тоді швидше за все це шлейф матриці. Шлейф зазвичай не ремонтують, бо він порівняно недорого коштує, а ремонт займає багато часу.

  Відеокарта
  Зазвичай якщо несправна відеокарта, то на екрані з’являються так звані артифаки:

полоси на екрані ноутбука

Якщо підключити зовнішній монітор до ноутбука, то на ньому теж будуть артифакти. Тоді потрібно звернутись в сервісний центр для заміни відеокарти. Деколи буває вигідніше купити цілу материнську плату ніж міняти відеокарту.