Тест жорсткого диску

Всім привіт, сьогодні розглянемо  одну з причин, по яких ноутбук чи стаціонарний комп’ютер може «тормозити», повільно працювати, довго “думати”. Найрозповсюдженіша причина - несправний HDD у народі називають “жорстким диском”. Вся інформація зберігається на HDD (фото, відео, музика), операційна система також встановлюється на HDD. Кожний пристрій має свій ресурс і жорсткий диск не виключення, з часом він починає повільніше працювати, появляються “bad - се ктори”. Bad-сектор – сектор на жорсткому диску, який не може зчитуватись головкою жорсткого диску. Внаслідок чого, жорсткий диск починає повільніше працювати, бо довго відбувається зчитування пошкоджених секторів. Щоб перевірити жорсткий диск на bad сектори використовують різне програмне забезпечення.

Розглянемо програму Victoria 4.47. Дана програма тестує жорсткий диск, показує швидкість жорсткого диска і чи є bad сектора, програму можна завантажити з https://www.softportal.com/software-40873-victoria.html.

Інтерфейс програми Victoria 4.47 не складний. Після того як завантажили програму, потрібно її запустити натиснувши два рази на програму, відкриється вікно з головним меню.

Список підключених дисків знаходиться у правій верхній частині інтерфейса.

Тест жорсткого диску

Щоб почати тестування жорсткого диска потрібно перейти на вкладку “Тест”.

Тест жорсткого диску - 2

Далі натиснути кнопку “Start”, ніяких ручних налаштувань проводити не потрібно.

Тест жорсткого диску - 3

Після завершення буде видно чи жорсткий диск має bad сектори чи ні.

Тест жорсткого диску - 4